UKNU sodeluje v raziskavi

Univerzitetna knjižnica Nove univerze sodeluje v raziskavi o knjižničnih informacijskih storitvah Univerze v Buffalu, ZDA.

V petek, 14. 6. 2019, je UKNU obiskala izr. prof. dr. Amy VanScoy iz Oddelka za informacijsko znanost Univerze v Buffalu ter se v sodelovanju z Barbaro Kavčič iz informacijsko-dokumentacijskega centra za dediščino (INDOK center) pri Ministrstvu za kulturo pogovarjala z doc. dr. Ines Vodopivec o informacijskih zahtevah ter komunikacijskih tehnikah in veščinah, ki so nujne za optimalno delovanje bibliotekarjev v referenčnih službah.

Raziskava je del širše raziskave, ki zajema poleg ZDA še druge države. V Sloveniji pa sodelujejo knjižnice in bibliotekarji iz različnih tipov knjižnic.

Izr. prof. dr. Amy VanScoy se zahvaljujemo za obisk in dragocen pogovor.