Delavnica o digitalnih vsebinah in informacijskih virih

21. 2. 2019 od 16.00 – 18.00 ure pripravljamo brezplačno Delavnico o digitalnih vsebinah in informacijskih virih UKNU (prostori Nove univerze, Mestni trg 23, P3). Namenjena je predvsem mentorjem ter vsem, ki pripravljate dispozicije, pišete zaključne naloge ali druga znanstvena dela. Za udeležbo se je potrebno prijaviti na mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled. do vključno 20. 2. 2019. Delavnica bo sestavljena iz dveh delov:

1. DEL: 16.00-17.00: DPV – PLAGIARIZEM – DA ali NE – to je sedaj vprašanje

Vsak študent se ob zaključku študija sreča s tehničnim pregledom zaključne naloge, ki poleg pregleda urejenosti dela, citiranja ter referenc, vključuje tudi pregled podobnosti vsebin z drugimi, že obstoječimi deli. Odstotek ujemanja predpisujejo Tehnična navodila za pripravo zaključnih del. Študente mnogokrat skrbi kakšen rezultat bo pregled pokazal ter kakšne bodo posledice. Da je strah odveč in kako program deluje ter zakaj je pregled pomemben nam bo razkril doc. dr. MILAN OJSTERŠEK, univ. dipl. inž. el., predavatelj na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru. Predstavil bo Detektor podobnih vsebin za odkrivanje in preprečevanje plagiarizma. Spregovoril bo o tem, kaj plagiatorstvo je in kako ga prepoznamo. Spregovoril bo tudi o repozitoriju Revis, kjer so sedaj objavljena vsa zaključna dela študentov Nove univerze.

2. DEL: 17.00-18.00: EBSCO – IŠČEM IN NAJDEM!

Rezultat iskanja slik za EBSCO

Univerzitetna knjižnica Nove univerze od letos dalje zagotavlja dostop do elektronske zbirke EBSCO Academic Search Premier, ki pokriva področje humanistike, družboslovja, naravoslovja in tehnike. Vključuje 3379 revij s celotnimi besedili, od tega je 1995 revij indeksiranih v Web of Science. Poleg znanstvene literature vključuje tudi aktualna dogajanja iz sveta politike, ekonomije, kulture, tehnologije, zabave itn. (seznam revij>>). Iskanje in uporabo informacijskega vira EBSCO z obema zbirkama Military and Government Collection in Academic Search Premier nam bo predstavil MARTIN KOLMAN, predstavnik EBSCO Information Services iz Prage.

Do zbirke lahko dostopate na spletni strani UKNU. Za vse spletne vire Univerzitetne knjižnice Nove univerze je omogočen oddaljen dostop (od doma). Več o storitvah knjižnice na spletni strani UKNU ali v knjižnici v času uradnih ur: 10.00-18.00.

Vabimo vas k udeležbi in uporabi!

Ekipa UKNU