Nova univerza Demokracija in država : slovenska demokracija in država - ustanovitev, krize in vizije avtor: Peter Jambrek.. Product #: BUK00005 based on 0 reviews Regular price: $22.83 $22.83

avtor: Peter Jambrek

Cena: 25,00€

Opis

V razliko od prejšnjih let pa se kriza dogaja v okoliščinah monetarne in pravne podrejenosti trans-nacionalnemu sistemu Evropske unije, generacijske utrujenosti ter intelektualne iztrošenosti kritične kulturne elite  iz osemdesetih in devetdesetih let ter razočaranja nad verjetnim dometom in dosežkom kateregakoli programa nacionalne prenove. Forum 21 in Zbor za ustavo, ki sta leta 2004 uspela za kratek čas mobilizirati vsak svojo polovico volilnega telesa, sta zamrla. Nova revija je šla v stečaj. Je to konec zgoščenega zgodovinskega časa, velikih nacionalnih in političnih zgodb, narodnih vprašanj in programov, the end of ideology ter the end of history? Mogoče čas za inavguracijo normalnosti, nove politične kulture za novo generacijo, evropskega slovenstva ali slovenskega evropejstva?

O knjigi
Založnik Fakulteta za državne in evropske študije, Evropska pravna fakulteta
Leto izdaje 2014
ISBN 978-961-6901-04-8
Število strani 485
Vezava Trda vezava
Jezik slovenski
Zbirka Slovenija 1945-2015

Podobni izdelki.

Mnenja (0)

Za ta izdelek še nihče ni podal mnenja.
Napišite mnenje
SlaboOdlično