Nova univerza Slovenija na razpotju: geneza varstva človekovih pravic v slovenski družbi Avtor. izr. prof. dr. Jernej Letnar Černič  .. Product #: BUK00066 based on 0 reviews Regular price: $13.70 $13.70

Slovenija na razpotju: geneza varstva človekovih pravic v slovenski družbi

Avtor. izr. prof. dr. Jernej Letnar Černič

Cena: 15,00€

Opis

Pričujoča monografija obravnava učinkovitost in poštenost varstva človekovih pravic v slovenskem ustavnopravnem redu in slovenski družbi. Je plod večletnega dela avtorja monografske publikacije na civilnodružbenem, pedagoškem in raziskovalnem področju varstva človekovih pravic in temeljnih svoboščin v slovenski družbi. Varstvo človekovega dostojanstva v slovenski družbi trpi za podobnimi boleznimi, ki v njej načenjajo vladavino prava in jo ugrabljajo za svoje ideološke in finančne interese. V slovenski družbi prihaja do razhajanja med varstvom človekovih pravic v teoriji in praksi. Zato sta slovenska država in družba na razpotju, ali v prihodnje nadaljevati stare prakse ali pa z njimi dokončno prelomiti in si dosledno prizadevati za spoštovanje, uresničevanje in varovanja človekovih pravic in temeljnih svoboščin.

O knjigi
Založnik Fakulteta za državne in evropske študije
Leto izdaje 2018
ISBN 978-961-6901-11-6
Število strani 163
Vezava Mehka vezava

Mnenja (0)

Za ta izdelek še nihče ni podal mnenja.
Napišite mnenje
SlaboOdlično