Nova univerza Ustava in svoboda : ustavna ureditev Slovenije - izvori, temelji in razvoj avtor: Peter Jambrek.. Product #: BUK00004 based on 0 reviews Regular price: $22.83 $22.83

Ustava in svoboda : ustavna ureditev Slovenije - izvori, temelji in razvoj

avtor: Peter Jambrek

Cena: 18,75€  25,00€

Opis

Knjiga je napisana je za bralce, ki jih zanimajo vprašanja o nastajanju in prvih osnutkih veljavne ustave, o zgodovinskih in kulturnih izvorih slovenske ustavnosti, o temeljnih načelih in določilih slovenskega ustavnega sistema ter o umeščenosti slovenske Ustave v evropske in druge mednarodne sistema varovanja čovekovih pravic in temeljnih svoboščin. Navedena vprašanja obravnava z vidika »žive« in »dejavne ustave«, ne le ustave na papirju.  V tem pogledu daje za razumevanje slovenske ustavnosti ključno analizo sodnega prava slovenskega Ustavnega sodišča, Evropskega  sodišča za človekove pravice in nekaterih drugih vplivnih ustavnih sodišč, na primer ameriškega in nemškega, pa tudi analizo procesnih vidikov delovanja teh sodišč.

O knjigi
Založnik Fakulteta za državne in evropske študije, Evropska pravna fakulteta
Leto izdaje 2014
ISBN 978-961-6731-11-9
Število strani 542
Vezava Trda vezava
Jezik slovenski
Zbirka Slovenija 1945-2015

Podobni izdelki.

Mnenja (0)

Za ta izdelek še nihče ni podal mnenja.
Napišite mnenje
SlaboOdlično